Luxman K-8

Luxman K-8 front

Luxman K-8 dane techniczne:

Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.75 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Motor: DC servo
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B
Frequency Response: 30Hz to 17kHz (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 65dB (dolby B)
Wow and Flutter: 0.055%
Total Harmonic Distortion: 1.5%
Input: 100mV (line), 0.3mV (mic)
Output: 1V (line)
Dimensions: 438 x 285 x 108mm
Weight: 6kg

 

Luxman K-8 to w miarę podstawowa maszyna, niczym specjalnym się nie wyróżnia. Wykonana z precyzją znaną u tego producenta, nic nie wydaje się przypadkowe, przemyślane rozwiązania. Brzmi i funkcjonuje to bardzo przyzwoicie, do niczego nie idzie się przyczepić, dobry i pewny wybór.

Tak jak na Luxman’a przystało charakteryzuje się pełną gamą dźwięków nie narzucających się, jest spokojnie, może trochę szerzej górę bym tu chętnie usłyszał, ale może mi się tylko tak wydaje… . Przyjemny i schludny zarówno przy odtwarzaniu jak i recordzie…

W środku zgrabny porządek, dobre jakości podzespoły. Z pewnością do wymiany na dzień dobry Rifki obok włącznika, jak już nie pękły to pewnie buchną już wkrótce – koniecznie do wymiany! Paski zazwyczaj już nie trzymają i zalecane jest wymiana, nawet jeśli jeszcze coś tam ciągną, to wiekowy już sprzęt i taki zabieg powinien być odgórnie przesądzony. Czyszczenie idlerów, te o dziwo wytrzymały próbę czasu nadal giętkie i żwawe, zostały te co były. Czyszczenie przełączników, rolek, głowic, generalne sprzątanie wszystkich zakamarków. Dość sporo rozbierania, aby dostać się do mechanizmu, ale jak już tu grzebiemy to rozebranie i wyczyszczenie i tak jest po drodze.

opis: @Niecerkiewny

Wątek na forum poświęcony deckowi Luxman K-8 – zapraszamy

Luxman K-8 service manual download