Service tapes – Kasety serwisowe

 

Service tapes – Kasety serwisowe

– stereo-hifi.com prezentuje przegląd kaset serwisowych używanych w diagnostyce, naprawach i regulacjach magnetofonów kasetowych. Niezbędne wyposażenie każdego serwisanta.

 

Service tapes – Kasety serwisowe – kaseta dynamometryczna Phillips 811CTM

Phillips 811CTM – kaseta serwisowa dynamometryczna do pomiaru momentu obrotowego talerzyków firmy Philips .Możliwość pomiaru w obie strony ze wskazaniem do wartości 120g/cm max.

 

Matsushita QZZCFM – kaseta testowa QZZCFM Matsushit-y .Zawierająca sygnały testowe do ustawienia skosu głowicy 8kHz (-20dB) , pasma przenoszenia 63Hz – 12,5kHz (-20dB) ,poziom odczytu 315Hz ( 0 dB) .

Kaseta do pomiaru prędkości oraz W&F
BASF TEST CASSETTE 3150Hz
BASF TEST CASSETTE 3150Hz

Taśma testowa BASF 3150Hz do ustawienia prędkości obrotowej silników oraz pomiarów kołysania i drżenia w normie DIN.

 

ABEX TCC-172A

ABEX TCC-172A
ABEX TCC-172A

Kaseta testowa firmy ABEX zawierająca sygnały 8kHz i 315Hz -10dB idealna do azymutu głowicy (8kHz) i pomiaru przenoszenia dwóch częstotliwości. Rodzaje i przeznaczenie kaset Abex-a jest powyżej poście .

 

TEAC TEST TAPE STT-112BN

TEAC TEST TAPE STT-112BN
TEAC TEST TAPE STT-112BN

Taśma do ustawiania poziomu odtwarzania o częstotliwości 1kHz i poziomie 0dB.

 

Oczywiście należy sobie odrazu darować takowe kasety z rynku Chińskiego bo to w 90% podróbki, nie mające żadnego certyfikatu i nie wiadomo na czym były nagrywane i jak…. Można znaleźć na ebay-u wiele takich i tylko przeważnie właśnie z Chin, więc „uważajmy na podróby” .

Temat poświęcony kasetom serwisowym na naszym forum. Zapraszamy!