Aurex PC-X44AD

Aurex PC-X44AD front

 

Aurex PC-X44AD  to dwugłowicowy deck znanego japońskiego producenta. Aurex to wersja decków firmy Toshiba kierowana na rynek japonski. Wyposażony z mechanikę własnej produkcji, dość prostą aczkolwiek cechującą się dużą kulturą pracy. Parametr Wow&Flutter nie poraża swoją wartością za to nie jest on wyczuwalny. Jak mawiają miłośnicy decków: deck „nie miauczy” 🙂

 

Deck jest wyposażony w Dolby B oraz własny, autorski system redukcji szumów Toshiby o nazwie ADRES. Ten drugi może zaimponować skutecznością i bardzo małym wpływem na dźwięk. Skuteczność usuwania szumów stoi na wysokim poziomie a sygnał użyteczny nie jest „kastrowany” z niuansów. Brak w tym systemie i tzw. „oddychania” znanego chociażby z konsumenckich wersji systemu dBx co pozytywnie wyróżnia go na tle innych systeów NR.

 

Od strony wizualnej deck nieco rozczarowuje takim plastikowym wyglądem. Na plus można uznać zastosowanie podświetlanych klawiszy funkcyjnych oraz analogowych wskaźników poziomu. W mroku i z trochę większej odległości są one jednak mało czytelne, dlatego też nagrywanie w półmroku należy wykonywać w bezpośredniej bliskości do decka.

Aurex PC-X44AD – dane techniczne:

Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.75 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, ADRES
Frequency Response: 20Hz to 19kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 80dB  (ADRES)
Wow and Flutter: 0.15%
Total Harmonic Distortion: 0.3%
Input: 70mV (line), 0.25mV (mic)
Output: 0.4V (line)
Dimensions: 420 x 110 x 280mm
Weight: 4.8kg
Finish: black
Year: 1983

 

Więcej o PC-X44AD w temacie na naszym forum. Zapraszamy!

Aurex PC-X44AD service manual download