Teac V-8030S

Teac V-8030S front

Teac V-8030S budowa:

to ostatni porządny 3-głowicowy magnetofon firmy Teac, zasłużonego specjalisty od tych urządzeń. To „starszy brat” modelu Teac V-6030S. Na pewnym forum ochrzczony jako „Sejf” z uwagi na charakterystyczne pokrętło poziomu zapisu żywcem jakby wzięte z bankowego sejfu. Kupiony jako sprawny, okazał się takim być w rzeczywistości a wiemy, że różnie z tym bywa.

W środku znajdziemy znany wszystkim mechanizm Sankyo w wykonaniu  Direct Drive z dwoma wałkami przesuwu taśmy i napędzaną silnikiem kieszenią kasety. Sam silnik DD to majstersztyk, jest niesamowity.

Magnetofon posiada rozbudowaną kalibrację biasu i poziomu, osobno dla każdego z kanałów i z obowiązkowym generatorem sygnałów testowych. Jest także wyposażony w głowicę wykonaną z materiałów amorficznych nazwaną Teac Cobalt Amorphous Head.

 

Teac V-8030S podsumowanie:

Wg mnie to piękny i majestatyczny deck, pełny dostojeństwa, designem płyty czołowej nawiązujący do segmentu urządzeń pro (duże i podświetlane klawisze funkcyjne). Zbudowany bardzo solidnie, jest dość ciężki (9,5kg), chassis sztywne, mamy nieodparte wrażenie obcowania z jednolitą bryłą metalu. Nakładką na kieszeń można by zrobić krzywdę, tyle waży.

Teac V-8030S brzmienie:

Jak to gra ? Majestatycznie, gładko, analogowo. Ale i trochę ciemnawo, dźwięk może nie przypaść miłośnikom otwartej i detalicznej góry. Basu jest sporo i potrafi zejść nisko w porównaniu do innych decków. Magnetofon lubi taśmy firmy Maxell, wg mnie na „chromówkach” tej firmy wypada najlepiej.

Podsumowując: wysokiej klasy maszyna do nagrywania na kasetach. Solidna i trwała. Będąca elementem każdej poważnej kolekcji.

by artekk

 

Więcej o V-8030S w temacie na naszym forum. Zapraszamy!

Teac V-8030s – service manual