Teac V-6030S

Teac V-6030S budowa:

to bardzo dobrze zbudowany magnetofon ponieważ posiada trzy głowice i co godne uwagi dwie rolki przesuwu. Pełna kalibracja z generatorami sygnałów testowych co z pewnością wielu przypadnie do gustu. Oddzielna oczywiście dla każdego kanału co z pewnością prowadzi do dokładniejszej kalibracji. Niewątpliwie dobrze wyposażony. Budowa co należy zaznaczyć jest prawie pancerna: zero plastiku, samo aluminium i stal. Kieszeń otwierana i zamykana elektrycznie co bezsprzecznie podnosi wygodę użytkowania. Przepiękne przyciski sterowania funkcjami niewątpliwie rodem z maszyn studyjnych. Mi się podobały strasznie choć wydaje się, że nie każdemu innemu użytkownikowi mogą przypaść do gustu.

Teac V-6030S opinia:

Jest to młodszy brat Teac V-8030S, pozbawiony napędu bezpośredniego sterowanego kwarcem ale pomimo tego ma dość niski parametr W&F. Magnetofon lubuje się w japońskich kasetach: TDK , MAXELL, SONY . Kaset firmy BASF-y niewątpliwie mu „nie podchodzą”. Magnetofon trochę kupiłem oczami co niewątpliwie miało miejsce. W związku z tym początkowo trochę inaczej go odbierałem.  Był u mnie dłuższy czas i dzięki temu wiarygodnie mogę dokonać oceny brzmienia. Niewątpliwie nie jest niestety tak dobry dźwiękowo jak z pewnością jest dobry wizualnie. Oczywiście tragedii z brzmieniem nie ma.

Teac V-6030S brzmienie:

Ogólnie magnetofon brzmi dość dobrze, ale czegoś mu brakuje. Bas jest troszkę poluźniony i nie jest trzymany w ryzach, ale za to schodzi dość nisko. Średnica jest jakby wycofana, brakuje jej jakby blasku. Wysokie tony poprawne – nic więcej nie można o nich powiedzieć. Ogólnie magnetofon jest, jak ja to nazywam,  „pomnikowy”. Wygląd okazały, to tyle.

Teac V-6030S dane techniczne:

Type: 3-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x reel, 1 x capstan, 1 x mechanism, 1 x load
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, C, S, HX Pro
Frequency Response: 15Hz to 21kHz (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 84dB (dolby S)
Wow and Flutter: 0.027%
Input: 100mV (line)
Output: 0.41V (line)
Dimensions: 442 x 149 x 352mm
Weight: 8.5kg
Year: 1994

 

Więcej o V-6030S w temacie na naszym forum. Zapraszamy!

Teac V-6030S service manual download.