Multimetr Meratronik V640

Multimetr Meratronik V640 to tranzystorowy,analogowy, uniwersalny multimetr elektroniczny.

Jest wielozakresowym przyrządem. Umożliwia on szybkie pomiary napięć,prądów stałych i zmiennych, poziomu w decybelach ( 0dB=1mW na 600W) , rezystancji. Przy użyciu dodatkowej sondy temperatury.
 Dzięki zastosowaniu we wzmacniaczu wejściowym symetrycznego tranzystora polowego oraz silnego ujemnego sprzężenia zwrotnego przyrząd odznacza się bardzo dużą rezystancją wejściową i wysoką stabilnością pracy. Rezystancja wejściowa przyrządu wynosi 100MW. Czułość podczas pomiaru napięć stałych i zmiennych wynosi 1,5mW (wartość końcowa podzakresu). Podczas pomiaru 0,15mA uchyb podstawowy przyrządu nie przekracza 1,5%.

         Skala miernika – długość ok. 150mm, ma dwie liniowe podziałki do pomiaru napięć, prądów i temperatury (w kolorze czarnym). Są one oznaczone symbolami DC, m.cz. LF ,w.cz. HF oC. Górna podziałka w kolorze zielonym służy do pomiaru rezystancji, skala z podziałką w kolorze czerwonym -20dB…0…+6dB służy do odczytu poziomu mocy lub napięcia. Ponadto na tarczy miernika jest dodatkowa skala z podziałką z zerem pośrodku, umożliwiająca wykorzystanie miernika jako wskaźnika zera podczas pomiaru napięć i prądów stałych. Podczas pomiaru rezystancji na zakresie x10W (2W…10000W) napięcie na elemencie mierzonym nie przekracza 24mW , a moc wydzielana 1,5mW. Dzięki temu można dokonywać pomiarów rezystancji w zmontowanych układach bez obawy bocznikującego wpływu elementów półprzewodnikowych.

Multimetr Meratronik V640 zasilanie i wyposażenie:

      Multimetr jest zasilany z baterii umieszczonych wewnątrz przyrządu , zapewniających pracę przyrządu przez ok.100godz. W przypadku zastosowania baterii rtęciowych (pobór prądu nie przekracza 4 mA). Dodatkowe wyposażenie umożliwia wykorzystanie przyrządu do pomiaru wysokich napięć stałych i zmiennych do 30 kV, napięć zmiennych b.w.cz. do 1000 MHz.  Bezodbiciowe dołączenie sondy do toru koncentrycznego, wartości międzyszczytowych napięć zmiennych do 1000 V i temperatury od -150oC do +500oC jak również umożliwia zasilanie przyrządu z zasilacza sieciowego 220V/110V ą15%, 50/400Hz ą10%.
Multimetr Elektroniczny typ V-640 znajduje zastosowanie w pomiarach laboratoryjnych i przemysłowych, jako przyrząd przenośny i stacjonarny. Jego układ elektryczny oraz konstrukcja mechaniczna zapewniają wysoką niezawodność pracy i odporność na wpływy mechaniczne i klimatyczne.

 

Temat o woltomierzach analogowych na naszym forum. Zapraszamy!