Aiwa XK-S7000

AIWA XK-S7000 front

Aiwa XK-S7000 wyposażenie:

To był strzał w dziesiątkę ten zakup . Aiwa XK-S7000 okazała się bardzo dobrym magnetofonem , zbudowanym pancernie , dość ciężkim bo 11,8 kg. Wyposażonym w wszelakie dobrodziejstwa, jak trzy głowice , (amorficzna odczyt, zapisująca to hard permalloy), dwa wałki, trzy silniki. Niestety brak napędu bezpośredniego. Posiada też podwójny 18 bitowy przetwornik C/A , dolby B,C,S i HX-pro (oczywiście odłączalne). Zmotoryzowana kieszeń co nie każdy lubi.   Pełna ręczną kalibrację z generatorami. Duże ale naprawdę duże wskaźniki wysterowania bo 24 segmenty , 0dB jest na 12 segmencie i szybkie.

Aiwa XK-S7000 budowa:

Budowa w środku modułowa w pełni odseparowane bloki podobnie jak w AKAI 75/95. Transformatory dwa na zewnątrz obudowy . Magnetofon u mnie jest używany codziennie już od prawie 10 lat i nigdy mnie nie zawiódł . Nagrał ponad 1,7 tys. kaset u mnie , jak był użytkowany przed moim zakupem nie wiem. Na głowicach nie ma żadnego nawet najmniejszego śladu zużycia !!!

Nie ukrywam że traktuje go jakoś szczególnie delikatnie , jest tzw. wołem roboczym każda swoją kasetą nagrywam na nim . jakieś 3 lata temu miał przeprowadzony mały remoncik, wymiana pasków, smarowanie nowy idler i sprawdzenie ustawień. Nie wymagał żadnej regulacji w torze zapis -odczyt z mojej strony. Prócz regulacji obrotów, po wymianie paska.

 

Wszystko o XK-S7000 w temacie na naszym forum. Zapraszamy!