Technics RS-B755

This slideshow requires JavaScript.

Technics RS-B755 dane techniczne:

Type: 3-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x combination record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x capstan, 1 x reel, 1 x mech
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, C, HX Pro
Frequency Response: 20Hz to 21kHz (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 74dB (dolby C)
Wow and Flutter: 0.05%
Input: 60mV (line)
Output: 0.4V (line)
Dimensions: 430 x 135 x 290mm
Weight: 5.3kg

 

Technics RS-B755 opinie:

Niespełnione marzenie odnośnie posiadania RS-B965 zaleczyłem świadomie kupując model, o którym jest wątek. Nie kupiłem flagowego modelu ponieważ zwyczajnie nie było mnie stać a teraz czytając o nim wątek na forum, że gra gorzej od 765 i 755 po kupnie zostało by mi tylko strzelić sobie w łeb.

Technics RS-B765 i RS-B755 to bliźniacze modele różniące się tylko zastosowanymi kondensatorami pxs. Poza tym różnic nie stwierdziłem w dźwięku a posiadałem jeden i drugi. Mój egzemplarz to zakup jakiś czas temu od handlarza w niby idealnym stanie. Po rozpakowaniu przesyłki oczywiście zamglony wyświetlacz i trzeszczący potencjometr od regulacji głośności zapisu. Jakiś czas temu zostały usunięte skazy więc deck prezentuje się wizualnie bardzo dobrze. Mechanicznie nic mu nie dolegało poza zębatką którą ostatnio naprawiałem klockiem lego.

Technics RS-B755 brzmienie:

Dźwięk jaki prezentuje magnetofon nie bardzo przypadł mi do gustu: brak w nim plastyczności, gra skrajnymi pasmami i takim dudniącym basem. Technics RS-AZ 6 pomimo, że dużo ludzi wiesza na nim psy to dźwięk ma dużo równiejszy i dynamiczniejszy. Dlatego RS-B755 jest moim deckiem, który gra najmniej i traktuję go jako rezerwowego gracza. Sprzedać żal bo drugiego kupić w dobrym stanie ciężko a dużo pracy w niego włożyłem.

 

Więcej o Technics RS-B755 w temacie na naszym forum. Typowe usterki i techniki naprawy. Zapraszamy!

Technics RS-B755 service manual download