Tandberg TCD-340A

Tandberg TCD-340A

Tandberg TCD-340A – opis,budowa i brzmienie:

Magnetofon zjawił się u mnie przez przypadek. Po prostu zamieniłem go na wzmacniacz, którego nie używałem i to z dostawą do domu, bez dopłat. Stan zewnętrzny super, w środku wymagał rozebrania i kompletnej konserwacji, co zrobiłem. Przy okazji dostał nowe paski. Były problemy z kasowaniem kaset chromowych i mocnym grzaniem się całego decka w okolicach transformatora, ale po dłuższym pobycie u znajomego elektronika i likwidacji zimnych lutów oraz delikatnej ingerencji w elektronice teraz jest ok. Co dokładnie zrobił nie wiem, nie lubi zdradzać zakresu wykonanych prac, taki typ człowieka. Zawsze mówi: gra ? to się ciesz.

Jak gra i nagrywa ? Dla mnie super, jeszcze tak dobrze nagrywającego i odtwarzającego magnetofonu nie miałem. Dynamika, scena, super. Kasety nagrane na innych magnetofonach odtwarza bardzo dobrze. Przerobiłem różne warianty, zawsze wygrywa. Na pewno są lepsze, ale ja takich nie słyszałem.
Co muszę podkreślić, jeszcze są uczciwi ludzie na tym świecie. Gość od którego go mam, pokrył koszta naprawy bez jakiejkolwiek dyskusji. To niestety rzadkość, mi się udało.

 

Tandberg TCD-340A dane techniczne:

Type: 3-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.76 cm/s
Heads: 1 x record, 1 x playback, 1 x erase
Tape Type: type I, CrO2
Noise Reduction: B
Frequency Response: 30Hz to 18kHz  (Cr02 tape)
Signal to Noise Ratio: 65dB  (dolby B)
Wow and Flutter: 0.08%
Total Harmonic Distortion: 3%
Input: 80mV (line), 0.15mV (mic)
Output: 1.5V (line)
Dimensions: 470 x 105 x 230mm
Weight: 6.6kg
Year: 1977

źródło:hifiengine.com

 

Więcej o TCD-340A w temacie na naszym forum. Zapraszamy!