JVC KD-A7

JVC KD-A7 specyfikacja:

Type: 2-head, single compact cassette deck
Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
Motor: 1 x reel, 1 x capstan
Tape Type: type I, FeCr, CrO2, Metal
Noise Reduction: ANRS
Frequency Response: 15Hz to 18kHz (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 65dB (ANRS)
Wow and Flutter: 0.04%
Total Harmonic Distortion: 1.0%
Input: 80mV (line), 0.2mV (mic)
Output: 0.3V (line)
Semiconductors: 35 x IC, 49 x transistors, 49 x diodes, 8 x zener diodes, 7 x LED
Dimensions: 450 x 311 x 120mm
Weight: 8.3kg

JVC KD-A7 :

Od wczoraj jestem posiadaczem długo poszukiwanego JVC KD-A7. Zakupiony od pierwszego właściciela (Rokietnica koło Poznania). Sprzedający mówił, że zakupił go w Pewexie 😉 …ciekawe. Front w ładnym stanie. Mechanizm chyba nie był nigdy rozbierany. Przewody oryginalnie skręcone drucikami jak to kiedyś robili w JP. Oczywiście mechanizm do rozebrania itp..itd, klawisze funkcyjne też do mycia bo jest problem z działaniem „stop” czy „rec”. Mechanizm spowalniania otwierania kieszeni nie działa prawidłowo, bo kieszeń otwiera się jak „z procy” i dla bezpieczeństwa przytrzymuję ją. Chyba to typowe dla decków JVC.

Jest problem z wystrzeliwującą kieszenią, czyli brakiem hamowania mechanizmu otwierania kieszeni. Takie rozwiązanie jest również np w KD-A5. Element gumowy ze zdjęcia jest zużyty, wytarty. Muszę pomyśleć jak to reanimować. Nie wiem czy przypadkiem nie użyć gęstego smaru na podłużną zębatkę z fotki, ale fabrycznie jej tam nie było, bo one raczej się „nie kończą”.

Pierwsze trudności… panel funkcyjny przycisków, a konkretnie płytka od tyłu jest „zanitowana”, więc dojście do gumek przycisków nie jest możliwe bez ich ścięcia. Zastanawiam się jakiego środka użyć, aby najpierw mniej inwazyjnie coś  skutecznie zrobić. Przyciski działają jak te popularne w pilotach, kalkulatorach…tak mi się wydaję przy wciskaniu… (więcej info w temacie na forum)

Więcej o JVC KD-A7 w temacie na forum. Usterki i sposoby naprawy. Zapraszamy!

JVC KD-A7 service manual download