Philips N-4418

Philips N-4418 front

 

Philips N-4418 specifications:

Track system: 4-track, 2-channel, stereo/monaural system

Heads: 1 x playback, 1 x record, 1 x erase

Motor: 2 x reel, 1 x capstan

Reel size: up to 7 inch reel

Tape speeds: 1 78  3 34  7 12 ips

Wow and flutter: 0.15% (7 12 ips)

Frequency response: 40Hz to 20kHz (7 12 ips)

Input: 100mV (line), 0.15mV (mic)

Output: 1V (line)

Output power: 12 watts

Dimensions: 515 x 380 x 200mm

Weight: 12kg

 

Philips N-4418 ogólnie:

Najwyższy model magnetofonu ze wzmacniaczem z roku 1972 na szpule 7 cali . Warto porównać nasz ówczesny wybór sprzętu . Nawet chyba nie myśleliśmy o stereofonii .

Magnetofon posiada 3 silniki , 3 głowice i trzy prędkości . Wyposażony jest we wzmacniacz stereo i posiada wbudowane dwa głośniki umiejscowione po bokach obudowy . Ma też wyjścia na dodatkowe głośniki . Słuchać na tym można całkiem poprawnego dźwięku , jednak jak chcemy posłuchać co ten magnetofon naprawdę potrafi , to trzeba go podłączyć do wysokiej klasy wzmacniacza i takich kolumn .

Magnetofon kupiłem już kilka lat temu jako uszkodzony za sumę 18 zł .Normalnie na aukcji . Nikt go nie chciał . Okazało się , że musiałem wymienić oczywiście paski i silnik lewej szpuli . I to wszystko . Po założenia taśmy kalibracyjnej , okazało się , że magnetofon wzorowo trzyma wszystkie parametry . Gdyby dzisiaj tak dalej produkowano sprzęt . Można pomarzyć .

 

Magnetofon bardzo mi się podoba . Jest wykonany z bardzo dobrej klasy materiałów i sprytnie zaprojektowany . Na czym ten spryt polega .

Mianowicie , konstruktorzy pomyśleli i takich jak ja , czyli ludziach , którzy to kiedyś będą naprawiać . Tak przemyślanego urządzenia pod kątem serwisu jeszcze nie spotkałem . Wyobraźcie sobie , że cały mechanizm można wyjąć z obudowy i podłączyć go na zewnątrz . W tym celu wiązka przewodów jest odpowiedniej długości i jest złożona wewnątrz obudowy . Płytę elektroniki , można odchylić na zawiasie do góry i aby nam nie opadała , przewidziano specjalną podpórkę jak w samochodzie do podpierania pokrywy silnika .

by @Marek-41

 

Zapraszamy do tematu na forum poświęconemu temu magnetofonowi <–

Philips N-4418 service manual download